English
Aktualności
24 lipca 2011
Nagroda Publiczności - jak głosować na filmy konkursowe

Jak co roku zapraszamy festiwalową publiczność do udziału w plebiscycie, który wyłoni laureatów Nagrody Publiczności w kilku kategoriach. Głosować będziemy na filmy prezentowane w 3 konkursach:

NOWE HORYZONTY

POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

EUROPEJSKIE DEBIUTY KRÓTKOMETRAŻOWE

W konkursach filmów krótkometrażowych publiczność przyznaje po 3 nagrody - za najlepszą fabułę, dokument i animację. W konkursie Nowe Horyzonty - 1 nagrodę za najlepszy film konkursu. Razem - 7 nagród. Konsekwencją przyznania Nagrody Publiczności w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty jest gwarancja dystrybucji filmu w Polsce.

W przypadku konkursu Nowe Horyzonty głosujemy na pojedynczy film, w przypadku konkursów filmów krótkometrażowych głosujemy na filmy, prezentowane w zestawach. W jednym zestawie znajdują się filmy tylko jednego rodzaju - fabuły, dokumenty lub animacje.

Każdy widz, uczestniczący w konkursowym seansie z biletem lub na podstawie karnetu, przy wejściu otrzyma kupon z jednorazowym kodem, tytułem wybranego filmu lub tytułami filmów w zestawie oraz godziną i salą, w której odbywa się projekcja. Kod wydrukowany na kuponie służy do identyfikacji oddanego głosu i może być użyty tylko jeden raz. Głosować można za pomocą SMS lub przez stronę internetową festiwalu. Swój głos można oddać maksymalnie do 6 godzin od momentu rozpoczęcia seansu (kod głosowania ważny jest 6 godzin). Filmy podlegają ocenie w skali od 1 do 6 (najwyższa nota - 6, najniższa nota - 1). Wśród widzów, biorących udział w głosowaniu, zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Głosowanie przez SMS

Aby oddać swój głos na dany film za pomocą bezpłatnego SMS-a, należy wysłać kod filmu oraz jego ocenę na numer 8092.

Przykładowo: gdy chcemy dać pojedynczemu filmowi z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty ocenę 4, wysłamy na numer 8092 SMS o treści: XYZV.4 - gdzie "XYZV" jest kodem, który znajduje się na kuponie otrzymanym przed seansem, "4" - oceną filmu.

Filmy w zestawie (Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe, Konkurs Europejskie Debiuty Krótkometrażowe) oceniamy zgodnie z kolejnością projekcji. Przykładowo: pierwszy film zestawu chcemy ocenić na 3, drugi - na 4, wobec tego należy wysłać na numer 8092 SMS-a o treści: XYZV.1:3.2:4 - gdzie "XYZV" jest kodem, który znajduje się na kuponie otrzymanym przed seansem, "1:3" - oceną pierwszego w kolejności filmu, "2:4" - oceną drugiego. By głos był ważny, nie jest konieczne ocenianie wszystkich filmów w zestawie.

System SMS-em zwrotnym potwierdzi ważność oddanego w plebiscycie głosu.

Głosowanie przez stronę internetową

Na filmy można głosować także przez stronę internetową festiwalu www.nowehoryzonty.pl, korzystając ze swojego komputera lub z komputerów służących do rezerwacji seansów w Teatrze Lalek, kinie Helios oraz Multikinie - Arkady Wrocławskie. Głosujący nie musi posiadać konta na stronie festiwalu, nie jest konieczne logowanie. Wystarczy kliknąć w przycisk "Głosuj" w górnym pasku na stronie rezerwacji. W wyświetlonym oknie należy wpisać jednorazowy kod z kuponu otrzymanego przed seansem, a następnie w odpowiednich polach wpisać ocenę/oceny filmów.

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera