English
Industry
22 sierpnia 2011
Ostatnie dni naboru do Szkoły Wajdy

SZKOŁA WAJDY - WIĘCEJ NIŻ SZKOŁA FILMOWA

Szkoła Wajdy łączy produkcję z edukacją filmową dla profesjonalistów. Wyróżnia ją opieka artystyczna, nacisk na development oraz kontakt z osobowościami światowego kina. Zadaniem Programów jest zapewnienie profesjonalnych warunków do rozwoju projektów filmowych i ich produkcji. W tym roku przy Szkole została powołana firma produkcyjna – Studio Wajdy, które będzie wspierało projekty o silnej, autorskiej wizji. Honorowy patronat nad Szkołą sprawuje Europejska Akademia Filmowa.

Zobacz, co o Szkole mówią jej Absolwenci - Bartek Konopka, Marcin Wrona oraz Greg Zglinski: www.youtube.com/watch?v=ciJIk7_thTU

 

STUDIO PRÓB I DOK PRO

Studio Prób i Dok Pro adresowane są do absolwentów szkół filmowych i innych artystycznych, filmowców-amatorów, aktorów, dziennikarzy, "ludzi pióra", fotografików, którzy mają już doświadczenie z realizacją filmów.

Program Fabularny - Studio Prób odbywać się będzie po raz szósty. Oprócz pracy nad scenariuszem zakłada realizację dwóch scen ze scenariuszy, z udziałem zawodowych aktorów. Wykładowcy Studia Prób to: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Edward Żebrowski, Joanna Krauze, Maciej Sobieszczański,  Denijal Hasanović, Udayan Prasad, Michał Leszczółowski oraz  Paweł Pawlikowski.

Program Dokumentalny - Dok Pro organizowany jest już po raz ósmy i zakłada produkcję najlepszych projektów spośród zgłoszonych przez uczestników. Jego wykładowcami są: Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz Vita Żelakeviciute. Filmy zrealizowane w ramach poprzednich edycji wygrywają nagrody i są pokazywane na festiwalach całym świecie, wśród nich m.in. Berlinale (Rendez-vous), Karlowe Wary (Przyrzeczona),  IDFA (Viva Maria!) czy DOKLeipzig (Na północ od Kalabrii), nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej (Paparazzi).

Programy Fabularny i Dokumentalny podzielone są na dwa etapy. Do drugiego wraz ze swoimi projektami przechodzą tylko najlepsi uczestnicy. Koszt pierwszego etapu wynosi 2000 PLN, drugiego – 3000 PLN.

Więcej o DOK PRO na stronie www.wajdaschool.pl/20
Więcej o STUDIU PRÓB na stronie www.wajdaschool.pl/21
 

PROGRAM DLA PRODUCENTÓW KREATYWNYCH

Program dla Producentów Kreatywnych adresowany jest do osób, które mają już pewne doświadczenie w produkcji filmowej, pracują w branży jako producenci rozwijający własne firmy, producenci wykonawczy lub kierownicy produkcji - chcą poszerzyć swoją wiedzę i pracować z nami nad swoim pierwszym lub drugim projektem fabularnym. Program jest adresowany zarówno do pracujących już do absolwentów szkół filmowych jak i osób, które budują swoją producencką drogę poprzez pracę w zawodzie.

Program odbywa się po raz drugi. Jego głównym celem jest uczynienie producenta partnerem reżysera, a nie jego rywalem. Stałymi konsultantami i wykładowcami programu są: Andrzej Mellin, Katarzyna Ślesicka, Ole Wendorff-Oestergaard i Anna Wydra. Cykliczne i gościnne zajęcia prowadzą: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Włodzimierz Nowak, Maciej Strzembosz,  Maciej Sobieszczański, Milenia Fiedler, Zbigniew Domagalski, Ewa Puszczyńska, Piotr Kobus, Jakub Duszyński. Eksperci zagraniczni pierwszej edycji, z którymi mamy nadzieję się spotkać także w tym roku to: Linda Beath, Oliver Schutte i Susan Wendt.

Całkowity koszt uczestnictwa w programie wynosi 3000 PLN.

Więcej o Programie dla Producentów Kreatywnych na stronie www.wajdaschool.pl/24


Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2011 roku.
3 kopie dokumentów należy wysłać albo dostarczyć na adres:

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy
ul. Chełmska 21, bud.24, 00-724 Warszawa

oraz wysłać drogą mailową na adres rekrutacja@wajdaschool.pl

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera