English
Varia

13 Assassins reż. Takashi Miike13 Assassins reż. Takashi Miike
Ciekawostki z przestrzeni NH
26 lipca 2011
Azjatycka jesień już blisko

FF Pięć Smaków to cykliczny festiwal filmów z Azji Południowo-Wschodniej i Wschodniej. Tegoroczna edycja skupi się na mało znanej w Polsce kinematografii tajwańskiej. Obok najnowszych produkcji w sekcji Focus: Tajwan znajdą się mistrzowskie filmy znanego nowohoryzontowej publiczności Hou Hsiao-Hsiena, jednego z inicjatorów i najważniejszych artystów ruchu nazywanego Nową Falą Tajwańską.

W programie 5. edycji ponownie pojawi się sekcja Taste of Korea (nowe filmy z Korei Południowej), tradycyjnie - sekcja Nowe Kino Azji, w której zobaczymy najnowsze produkcje z Singapuru, Tajlandii, Hongkongu, Filipin. W tym roku na festiwalu będzie można zobaczyć także kino z Japonii, w tym 13 Assassins Takashiego Miike, remake dzieła kina samurajskiego z 1963 roku w reżyserii Kudo Eiichiego. Pełen odniesień do klasyków gatunku takich jak Siedmiu samurajów Akiry Kurosawy, film Miikego opowiada historię 13 wojowników, którzy podejmują się samobójczej misji przeciw potężnemu i sadystycznemu feudałowi Naritsugu.

Wśród produkcji z Japonii znajdą się również filmy powstałe w studiu Sushi Typhoon, skupiającym reżyserów takich jak Miike, Sion Sono czy Noboru Iguchi. Sushi Typhoon stawia na pełne przemocy kino akcji, dedykując swoje filmy publiczności, która "pragnie dobrego smaku w złym smaku i dla której zbyt wiele to nigdy dość".

Pięć Smaków odbędzie się w tym roku od 20-25 października 2011 w Warszawie w kinach Muranów i KINO.LABie oraz w listopadzie w Poznaniu i Krakowie.

Co o tym sądzisz? Wypowiedz sie na Forum NH!

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera