English
Warto zobaczyć
28 lipca 2011
29.07 - Dzień dziewiąty festiwalu - Kino drogi w dokumencie

W szaloną muzyczną podróż zabiorą nas twórcy Separado! Dylan Goch i Gruff Rhys. Gruff Rhys, muzyk z walijskiego składu Super Furry Animals, wyrusza na psychodeliczną wyprawę do Patagonii, by odnaleźć swojego zagubionego w odmętach historii wuja, Rene Griffisa. Wuj jest lokalną gwiazdą muzyki określanej mianem celtica latina i chlubą całkiem licznej walijskiej diaspory w Patagonii. Charyzma i drobne ekscentryzmy lidera Super Furry Animals sprawiają, że Separado! bardziej przypomina absurdalną próbę podbicia kosmosu na latającym dywanie niż zwykły dokument muzyczny.

W 1995 roku Allan Sekula zaprezentował instalację zatytułowaną Fish Story, przedstawiającą przestrzeń portów, doków i mórz jako materialną bazę dla ruchu dóbr w globalnej gospodarce rynkowej. Ponad sto kolorowych fotografii ułożonych w siedem rozdziałów ukazywało trasy statków rozwożących towary po całej kuli ziemskiej. W Zapomnianej przestrzeni Sekula powraca do tego tematu, badając go - razem z Noëlem Burchem - za pomocą formy eseju filmowego. Tytułową zapomnianą przestrzenią pozostaje morze.

Ken Kesey po wydaniu powieści Lot nad kukułczym gniazdem stał się niemal ikoniczną dla kontrkultury postacią. W roku 1964, wraz z grupą przyjaciół zwaną Merry Pranksters, wyruszył pomalowanym w psychodeliczne wzory wehikułem na Wystawę Światową w Nowym Jorku. O tej mitycznej, naładowanej LSD podróży opowiada dokument Alexa Gibneya i Alison Ellwood Magic Trip, złożony niemal wyłącznie z materiałów archiwalnych, zarejestrowanych przez Keseya i jego towarzyszy podczas tejże wyprawy, opatrzony komentarzami jej uczestników.

Kalendarz projekcji na dziś

Harmonogram spotkań z gośćmi na dziś

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera