English
Varia

Secret Life reż. Reynold ReynoldsSecret Life reż. Reynold Reynolds
Ciekawostki z przestrzeni NH
03 sierpnia 2011
Reynold Reynolds tworzy w Warszawie

Amerykański artysta Reynold Reynolds, bohater przeglądu w ramach sekcji Trzecie oko 9. ENH spędza właśnie czas w Warszawie, w CSW Zamek Ujazdowski. Jego "pobyt twórczy" trwa od czerwca, zakończy się w sierpniu 2011. 18.08 spotka się z publicznością w Kino.LABie.

Od 1996 r. ten urodzony na Alasce artysta kręci filmy na 16mm i Super 8mm, tworzy multimedialne instalacje, filmy found footage, a także dokumentalne czy eksperymentalne projekty balansujące na pograniczu filmu i sztuk wizualnych. Filmowa gramatyka Reynolda Reynoldsa opiera się na kilku powtarzających się wątkach: konsumpcji i rozpadzie, alienacji i zamknięciu, przerażeniu i apatii. Przede wszystkim jednak fascynują go sytuacje bez wyjścia. Odwołujące się do psychoanalizy, makabreski Reynoldsa są obrazami niekończącego się emocjonalnego napięcia i czającej się wszędzie grozy. To nieustające momenty suspensu, nieprzerywane dającym wytchnienie tłem obyczajowym czy fabularnym. Reynold Reynolds pokazuje swoje filmy w formie multimedialnych instalacji lub dwuekranowych filmów. Jego prace pokazywane były m.in. na 4. Biennale Berlińskim, w nowojorskim centrum sztuki współczesnej P.S.1, na festiwalu nowych mediów Transmediale w Berlinie, na Bienal del Fin del Mundo w São Paulo oraz na międzynarodowych festiwalach filmowych, np. w Sundance czy w Rotterdamie. Od 2004 roku Reynold Reynolds mieszka w Berlinie.

W maju 2011 w galerii lokal_30 wspólnie ze szwajcarskim artystą Christophem Draegerem przygotowali wystawę pt.: Apocalypso place and the last news.

Strona Reynolda Reynoldsa

Pokaz prac i spotkanie z artystą w Kino.LAB

Filmy Reynolda Reynoldsa w programie 9. ENH

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera