English

Gianni VattimoGianni Vattimo
(EKK) Kurier Kultura nr 2 na Kongres

Gazeta przygotowana przez zespół Krytyki Politycznej w związku z Europejskim Kongresem Kultury.

W rozmowie na temat Europejskiego Kongresu Kultury Beata Chmiel, wicedyrektorka Muzeum Narodowego i Agnieszka Odorowicz, dyrektorka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przedstawiają własną, alternatywną propozycję programu kongresu i pytają, dlaczego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie chciało się pochwalić podczas Kongresu Paktem dla kultury, który niedawno podpisał polski rząd.

W "Kurierze Kultura" nr 2 znaleźć można ankietę "Czym powinno się zajmować Europejskie Ministerstwo Kultury, gdyby powstało", odpowiadają: Joanna Bator, Izabella Cywińska, Krzysztof Czyżewski, Artur Liebhart, Maciej Nowak, Krzysztof Materna, Agnieszka Odorowicz, Beata Stasińska, Joanna Wowrzeczka.

Edwin Bendyk zastanawia się, jak powinna wyglądać europejska polityka kulturalna. Sławomir Sierakowski rozmawia z filozofem Charlesem Taylorem - o tym, jak obronić liberalną demokrację i czy w ogóle warto, Jaś Kapela z Wojtkiem Ziemilskim - o jego spektaklu Mała narracja, IPN-ie i historii, która zawsze jest nieprzyzwoita, a Witold Mrozek z Rafałem Urbackim - o jego spektaklu tanecznym Mt 9,7 i tym, dlaczego jako niepełnosprawny nie odnalazł się w Kościele.

A także fragmenty książek, których premiery będą miały miejsce podczas Kongresu: Kryształowy pałac Petera Sloterdijka, Carl Schmitt. Wyzwanie polityczności pod redakcją Chantal Mouffe, autobiografia Gianniego Vattimo, Strategie postkolonialne, czyli zbiór rozmów z Gayatri Spivak.

Kurier Kultura nr 2 na Kongres

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera