27 lipca, wtorek, godz. 22:00
Klub Festiwalowy Arsenał
bilety normalne: 30 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł
Baba Zula and Mad Professor (TUR, GB)
Główni bohaterowie głośnego filmu dokumentalnego Fatiha Akina zatytułowanego "Życie jest muzyką" na jednej scenie z legendarnym brytyjskim producentem znanym ze współpracy m.in. z Massive Attack, The Orb, Sly & Robbie! Grupa Baba Zula to jedni z pionierów i najbardziej znanych reprezentatnów tureckiego rocka. Jej członkowie mają w składzie zarówno gitary, jak i klarnet, saksofon, a nawet ludowe instrumenty darabuke i saz. A ich koncerty przypominają często barwne performance z udziałem malarzy i tancerzy. Siedem lat temu po raz pierwszy spotkali się z Mad Profesorem na płycie "Psyche-belly Dance Music" i od tego czasu ich muzyka nabrała psychodelicznych barw oraz stała się jeszcze bardziej egzotyczna i uwodząca.
Kolejna ważna postać na tureckiej scenie elektronicznej związana z przede wszystkim z czołowym multimedialnym kolektywem artystów Voconut (Klaustro, Ventochild, Barbar Konan). Nodul grał swoje pierwsze imprezy pod koniec lat 90. jeszcze jako nastolatek, potem brał również udział w popularnym cyklu "Soundclash" w Stambule oraz zaczął też zawodowo produkować muzykę do filmów krótkometrażowych, reklam telewizyjnych oraz różnych projektów artystycznych. Przez te wszystkie lata jego sympatie muzyczne wielokrotnie zmieniały się, a obecnie najbardziej interesują go współeczesne brzmienia syntezatorów, cyfrowe bity i wpływy r'n'b na modne brytyjskie nurty dubstep i garage. Tak więc jego produkcje są jak najbardziej utrzymane na światowym poziomie.
Od ponad dziesięciu lat wciąż zmienia pseudonimy i style muzyczne. Pod swoim nazwiskiem Koray Kantarcioglu zajmuje się przede wszystkim tworzeniem instalacji dźwiękowych, które pokazywane były już na ważnych wystawach w Stambule, Wenecji i Monahium oraz realizowaniem projektów arystycznych takich jak m.in. "Steak Fries" poświęcony obecności sieci fast-foodów w Turcji. Jest on również współzałożycielem uznanego kolektywu Voconut skupiającego didżejów, producentów oraz grafików. Natomiast sam jako VST Spor grywa muzyke z pograniczna dubu, jungle, drum'n'bassu, również z elementami arachicznych brzmień acid house. Na razie na koncie ma jedną EPkę, ale podczas swoich setów potrafi zaserwować sporą dawkę inteligentnej muzyki tanecznej.
Romek Rege prekursor wrocławskiej sceny muzycznej. Muzyk, dziennikarz, guru mixowania dźwięków, rezydent klubu Kalambur.
http://www.myspace.com/kalasoundsystem