English
Pinku eiga: sztuka osobista - 24 lipca 2011

Elementami projektu są plenerowa wystawa malarstwa dużego formatu eksponowana na murach Arsenału Wrocławskiego oraz jubileuszowa wystawa, podsumowująca trzydzieści lat pracy twórczej Witolda Liszkowskiego. Wiele wątków twórczości autora projektu posiada zabarwienie intymne i erotyczne, natomiast obrazy abstrakcyjne wywołują niepokój i zadumę egzystencjalną, dlatego znakomicie korespondują z klimatem filmów pinku eiga. Na blok plenerowy złoży się koncert ACID TV z Fiolką Najdenowicz, występ koncertującej na całym świecie sopranistki Dominiki Zamary z Lucjanem Wesołowskim, która przygotuje muzyczny performance nawiązujący do wybranego filmu. Towarzyszyć jej będą projekcje plenerowe zrealizowane przez Witolda Liszkowskiego i DVJ Tomasza Mniamosa, który zaprezentuje swój autorski pokaz multimedialny.

24 lipca, niedziela, godz. 22:00
Scena T-Mobile Music w Arsenale

Kup bilet

DVJ Mniamos na tegoroczną edycję festiwalu przygotuje specjalnie skomponowaną muzykę w stylu dark drum & bass i kolaż z japońskich filmów erotycznych: Imperium zmysłów, Klasztor Demona i Tetsuo: The Iron Man. Mniamos zajmuje się szeroko pojętą sztuką wizualną, która bazuje m.in. na fotografii, animacji komputerowej, muzyce elektronicznej i pokazach video. Obecnie tworzy projekt audiowizualny ACID TV razem z Michałem Hyckim (gitara basowa) i Fiolką Najdenowicz (wokal). Mniamos przez kilka lata mieszkał i pracował jako DJ i VJ w japońskich klubach w Tokio, Fukuoka, Kagoshima i Nagasaki. Współtworzył zespoły Brain Surfers, Amanda i Atama Crash Boys.

Towarzyszyć mu będzie Fiolka Najdenowicz - piosenkarka i dziennikarka. W latach 80 wraz ze Sławkiem Starostą stworzyła zespół Balkan Electrique. W 2001 roku rozpoczęła karierę solową. Laureatka nagrody "Fryderyk". Dysponuje czterooktawowym kontraltem.

Fiolka zaistniała na soundtracku do filmu Quo Vadis, zarówno w wykonaniu piosenki tytułowej, jak i w autorskim utworze "Powoli, spokojnie". W radiu 94 prowadziła popularną, krytykującą warszawskie salony audycję "Damy w Centrum" w duecie z Olą Mątkiewicz. Znana z wybuchowego temperamentu, głośnego śmiechu, promiennego uśmiechu, ciętego języka i nieprzeciętnego poczucia humoru. Obecnie współpracuje w TVP1.

Michał Hycki vel DJ Mikelo to wrocławski artysta malarz, grafik, architekt wnętrz, artdesigner, gitarzysta basowy. W 1994 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Debiutował w 1992, biorąc udział w wystawie przygotowanej przez grupę twórczą Karuzela Braders, zrealizowaną w salach Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Na gitarze basowej grał w zespołach: SAD, Kormorany, Połykacze Pereł z Odry, the Punkt. Obecnie współtworzy muzykę z multimedialną formacją Acid TV.

Dominika Zamara kształciła technikę śpiewu operowego u światowej sławy mistrzów bel canta włoskiego (Lucia Mazzaria, Bruno Pola, Alida Ferrarini, Alessandra Althoff-Pugliese). Koncertuje na całym świecie. Występuje w najważniejszych włoskich teatrach operowych, wykonując główne partie. W tym roku odbyła z wielkim sukcesem trasę koncertową po USA, zaśpiewała w słynnym Warner Grand Theater z wybitną orkiestrą synfoniczną z Holywood. W lipcu bieżącego roku zaśpiewa na Stadionie Olimpijskim w Berlinie wraz z Lucyanem Wesolowskim, zaś w sierpniu w Salzburgu podczas Festiwalu Mozartowskiego. Wykonuje repertuar operowy, oratoryjny, sakralny, muzykę współczesną, syntezy sztuk (malarstwo-muzyka, opera-metal, blues-opera). Od 2002 roku współpracuje z wybitnym polskim artystą plastykiem Witoldem Liszkowskim, tworząc syntezę sztuk plastycznych i muzycznych. We wrześniu zaśpiewa wraz z orkiestrą Teatro La Scala w Mediolanie.

Lucyan Wesołowski śpiewa, gra na gitarze i gitarze basowej, sitarze, cytrze, mandoli, buzuki, instrumentach perkusyjnych, fletach bambusowych i prostych oraz różnych etnicznych instrumentach strunowych (oud, saz, czonguri, panduri, dilruba itd.). Komponuje piosenki i muzykę instrumentalną, zwłaszcza medytacyjną, relaksacyjną i w stylu "World Music". Mieszkam od 1993 roku we Włoszech (Werona). Prowadzi polskie zespoły Orientacja na Orient i The Lucyan Group oraz włoski Verso Oriente. Jest członkiem włoskiego zespołu Shakti Vilas, ktory wykonuje indyjskie pieśni duchowe "bhajan".

Witold Liszkowski urodził się w 1954 roku we Wrocławiu. Reprezentuje nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej. W 1979 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby we Wrocławiu, gdzie później sam był wykładowcą. Dyplom pt.: Pytania zrealizował w Katedrze Grafiki u profesora Jana Jaromira Aleksiuna. W latach 1977-1981 brał udział w wielu wystawach, seminariach i festiwalach artystycznych w kraju i za granicą. Realizował akcje uliczne, happeningi i preformance. Uczestniczył w festiwalach teatralnych z własnymi spektaklami i działaniami parateatralnymi, m.in.: w Festiwalu Teatru Otwartego we Wrocławiu, Festiwalu Norwidowskim w Jeleniej Górze. W latach 1977-1980 działał w grupie twórczej Sztuka i Teoria, łącząc aktywność artystyczną z refleksją teoretyczną i estetyczną. Od 1995 tworzy cykle malarsko-rysunkowe Struktury magiczne oraz projekcje i spektakle Sztuka zjawiskowa. Od roku 2005 wraz z Dominiką Zamarą - wrocławską sopranistką - realizuje interdyscyplinarny projekt Wspólna przestrzeń.

bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

bilet obejmuje wszystkie koncerty w Klubie 24 lipca

Kup bilety na koncerty

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera