English

Crispin Glover w filmie Willard Glena MorganaCrispin Glover w filmie Willard Glena Morgana
Crispin Hellion Glover's Big Slide Show

Kiedyś zapowiadał się na gwiazdę kina młodzieżowego i przygodowego, jednak wybrał inną drogę.

Crispin Hellion Glover (ur. w Nowym Jorku w 1964) zadebiutował już w wieku 13 lat, zyskując popularność w filmach telewizyjnych przełomu lat 70. i 80. Początkiem wielkiej kariery okazał się dla niego występ w kultowym Powrocie do przeszłości. Jednocześnie lśnił w niezależnych The Orkly Kid i River's Edge. Po wygranym procesie sądowym o bezprawne wykorzystanie wizerunku w sequelu Powrotu…, zraził się do kina komercyjnego i zaliczył szereg charakterystycznych ról u Davida Lyncha (Dzikość serca), Jima Jarmuscha (Truposz) czy u Tima Burtona (Alicja w Krainie Czarów). W 2005 roku zadebiutował początkiem trylogii It - filmem What Is It, w którym wystąpili wyłącznie aktorzy z zespołem Downa. Oprócz tego pisze książki, pełne makabrycznych rysunków i i kolaży, poświęcone tematom z gabinetu osobliwości.

23 lipca (g. 19 Helios 3) Glover wystąpi we Wrocławiu z autorskim show, entuzjastycznie przyjmowanym na całym świecie. W pierwszej części z teatralną emfazą odczyta fragmenty książek, z których najbardziej znane to Oak Mot, XIX-wieczna historia prosto z prerii, czy kompilacja przedstawień Rat Catching. Będą mu towarzyszyły projekcje slajdów, które następnie przejdą w pokaz drugiej części trylogii filmowej Glovera.

It Is Fine. Everything Is Fine! opowiada o wewnętrznym świecie Stevena, ciepiącego na porażenie mózgowe. Nie przeszkadza mu to snuć erotycznych fantazji, w których uprawia seks z niezliczonymi kobietami, ciągnąc je za włosy i dusząc przy orgazmie. W trzeciej części show Crispin Glover odpowie na pytania publiczności - a po tym filmie nie powinno ich zabraknąć - wreszcie przejdzie do foyer, by w mniej formalnych okolicznościach spotkać się z publicznością, podpisując książki.

Strona Crispina Helliona Glovera

Crispin Hellion Glover's Big Slide Show w programie 11. HN

It Is Fine. Everything Is Fine! w programie 11. NH

wywiad z Crispinem Gloverem

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera