English

Anocha SuwichakornpongAnocha Suwichakornpong
Industry
22 czerwca 2011
Boyer, Suwichakornpong, Côté i Eipides pośród jurorów na 11. MFF Nowe Horyzonty


Znani są już członkowie Jury wszystkich konkursów na 11.MFF Nowe Horyzonty.

Tegoroczne Jury to ponownie mieszanka filmowych autorów, artystów i ważnych osób z branży filmowej. W Jury Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty zasiadają dyrektor artystyczny canneńskiego Quinzaine de Realisateurs w latach 2009-2011, Fredric Boyer zeszłoroczna zwyciężczyni wrocławskiego festiwalu Anocha Suwichakornpong (Zwyczajna historia), zdobywca nagrody dla najlepszego reżysera w Locarno w 2010, Denis Côté, portugalski reżyser Hugo Vieira da Silva (Swans, Body Rice) i polski reżyser Mariusz Grzegorzek (Jestem twój).

Jury przyzna Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 euro a zwycięzca otrzyma gwarancję dystrybucji w Polsce.

W tym konkursie filmy ponownie oceniać będzie również Jury FIPRESCI w składzie Carmen Gray (Sight and Sound), Kira Taszman (Neues Deutschland), Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny). Zwycięzca nagrody FIPRESCI otrzyma gwarancję dystrybucji w Polsce.

W Jury Konkursu Filmów o Sztuce znaleźli się zeszłoroczni zwycięzcy, Cédric Dupire i Gaspard Kuentz (I tak nie zależy nam na muzyce), izraelski artysta wizualny, Roee Rosen, którego wystawa odbywa się właśnie w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, lider zespołu Armia Tomasz Budzyński i bohater jednej z tegorocznych retrospektyw, niemiecki artysta Werner Nekes, który podczas festiwalu zaprezentuje we Wrocławiu swoją kolekcję obiektów związanych z historią eksperymentów wizualnych.

Międzynarodowe jury przyzna w tym konkursie nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz gwarancję dystrybucji w Polsce.

Jury Konkursu Nowe Filmy Polskie na MFF Nowe Horyzonty to zawsze kluczowe osoby z zagranicznej branży filmowej, których udział w festiwalu może pomóc w promocji polskich filmów za granicą. W tym roku polskie filmy konkursowe obejrzy dyrektor festiwalu w Salonikach, Dimitris Eipides, korespondent Screen International, Martin Blaney i węgierski reżyser György Pálfi (Taxidermia).

Najlepszym w tym konkursie przypadnie Wrocławska Nagroda Filmowa ufundowana przez Prezydenta Wrocławia w wysokości 25 000 euro i nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za debiut w wysokości 10 000 euro.

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera