English
Scena T-Mobile Music w Arsenale

Podczas tegorocznej edycji Klub Festiwalowy w Arsenale będzie działał aż przez 11 nowohoryzontowych wieczorów. Pierwszy koncert odbędzie się już w czwartek 21 lipca.

W sprzedaży są także karnety muzyczne. Uprawniają do wstępu na wszystkie koncerty odbywające się w Klubie Festiwalowym w Arsenale (nie dotyczy to koncertu Grinderman). Cena karnetu to 120 zł.

Każdego wieczoru od godz. 0.30 posiadacze karnetu festiwalowego mają wstęp wolny na koncerty w Arsenale.

Podczas tegorocznej edycji Klub Festiwalowy w Muzeum Miejskim w Arsenale będzie działał aż przez 11 nowohoryzontowych wieczorów. Kilka z nich będzie należeć do fascynującej muzycznie Norwegii. W Arsenale zagra niezwykle popularny, koncertujący na całym świecie band Jaga Jazzist, łączący elektronikę i klasyczne instrumentarium. Zjawiskowa Susanne Sundfør, której płyty wkrótce podbiją również polski rynek, zaczaruje gości Klubu swoimi jazzowo-popowymi kompozycjami. Wielbicieli muzyki ambient zainteresuje występ jej wybitnego przedstawiciela - Geira Jenssena, znanego jako Biosphere. Wystąpią również hałaśliwe, rockowe trio Deathcrush, kultowy twórca muzyki disco Hans-Peter Lindstrøm oraz awangardowe, eksperymentujące z elektroniką grupy Supersilent i Next Life. Ostatnim potwierdzonym artystą norweskim jest Jono El Grande - genialny muzyk, kompozytor i dyrygent, którego muzyka charakteryzuje się szalonymi, niemal absurdalnymi eksperymentami i wielkim poczuciem humoru.

Na scenie T-Mobile Music w Muzeum Miejskim w Arsenale zaśpiewa również fantastyczna Ebony Bones. Albumem Bone of My Bones z 2009 roku szturmem zdobyła pozycję gwiazdy brytyjskiej sceny avant elektro. Okrzyknięto ją muzycznym debiutem roku. Bones miesza hip-hop z rockiem, elektroniką, łączy konwencje, żongluje stylami, podkłady do swoich piosenek aranżuje równie barwnie, jak sceniczny strój. Reprezentuje muzyczny eklektyzm i ogromną sceniczną charyzmę.

Wielkim wydarzeniem będzie występ Metamkine - francuskie trio od ponad dwudziestu lat tworzy fascynujące show łączące sztuki wizualne i muzykę. Artyści wykorzystują stare taśmy i partie syntezatorów, służące im za ścieżkę dźwiękową, do tworzenia na żywo retro-futurystycznych filmów. 28 lipca odbędzie się performance Wilk na horyzoncie, czyli niezwykłe połączenie animowanego obrazu filmowego i muzyki. Muzycy wraz z Mariuszem Wilczyńskim kreują na żywo dźwięki i obrazy. Tego wieczoru pędzel łódzkiego animatora, malarza i performera, starał się będzie nadążyć za funkowo-hip-hopowymi wycieczkami duetu Fisz/Emade, wspieranymi przez Michała Sobolewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Antoniego Gralaka i DJ'a Eproma.

W Klubie Festiwalowym wystąpią również belgijscy DJ'e z wytwórni Bug Klinik, grające muzykę industrialną japońskie trio Boris, legenda niezależnego amerykańskiego hip-hopu Anti-Pop Consortium oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej: Paula i Karol oraz Baaba wspierany przez Natalię Przybysz i Małgorzatę Sarbak.

Interesująco zapowiada się również wieczór Pinku eiga - sztuka osobista (24 lipca). Na blok plenerowy złoży się koncert ACID TV z Fiolką Najdenowicz, występ koncertującej na całym świecie sopranistki Dominiki Zamary z Lucjanem Wesołowskim, która przygotuje muzyczny performance, nawiązujący do wybranego filmu. Towarzyszyć jej będą projekcje plenerowe zrealizowane przez Witolda Liszkowskiego i DVJ Tomasza Mniamosa, który zaprezentuje swój autorski pokaz multimedialny.

Program:

21 lipca, czwartek

22:00: Bug Klinik

bilety normalne: 15 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny


22 lipca, piątek

22:00: Jaga Jazzist

23:30: Next Life

DJ: Warsaw Balkan Madness

bilety normalne: 40 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł


23 lipca, sobota

22:00: T-Mobile Music

23:30: Ebony Bones

DJ: Warsaw City Rockers

bilety normalne: 15 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny


24 lipca, niedziela

22:00: Pinku eiga - sztuka osobista

23:30: Boris

DJ: Mori Norihiko

bilety normalne: 40 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł


25 lipca, poniedziałek

22:00: Susan Sundfør

23:30: Supersilent

bilety normalne: 45 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 25 zł


26 lipca, wtorek

22:00: Metamkine

23:30: Baaba i Natalia Przybysz

bilety normalne: 40 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł


27 lipca, środa

22:00: Biosphere

23:30: Deathcrush

bilety normalne: 30 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł


28 lipca, czwartek

22:00: Wilk na horyzoncie

23:30: Paula i Karol

bilety normalne: 30 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł


29 lipca, piątek

23:30: Kickbeat Audio Visual Show

bilety normalne: 15 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny


30 lipca, sobota

22:00: T-Mobile Music

23:30: Anti Pop Consortium

bilety normalne: 40 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł


31 lipca, niedziela

22:00: Jono El Grande
23:30: Hans Peter Lindstrøm

bilety normalne: 45 zł,
dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 25 zł

 


Koncerty zespołów Jaga Jazzist, Next Life, Supersilent, Susan Sundfør, Deathcrush, Biosphere, Jono El Grande, Hans-PeterLindstrøm są organizowane w ramach projektu pn. „Norwegia bez granic” współfinansowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera