English
Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu: Funny Games EU

Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej prezydencji w 2011 roku, jego organizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny i Urząd Miasta Wrocław.

Podczas kongresu odbędą się dziesiątki spotkań, wydarzeń artystycznych i projektów z udziałem ok. 300 artystów, naukowców, filozofów. Publiczność kongresu będzie uczestniczyła w spektaklach, koncertach, projekcjach filmowych, wystawach z obszaru sztuk wizualnych, architektury i designu.

Hasło kongresu to Kultura dla zmiany społecznej (Art for Social Change). Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego: "nawołuje ono do aktywności i zapowiada możliwość zmiany. To postawa, którą może przyjąć każdy uczestnik i twórca kultury - dostrzec w niej potencjał społecznej zmiany. Poprzez kreatywne działanie, postrzeganie siebie i własnej aktywności w szerszym kontekście".

Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu

Funny Games EU to program Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty przygotowany specjalnie na Europejski Kongres Kultury. Z jednej strony pokazuje różnorodność stylistyczną i tematyczną europejskiego kina, z drugiej - żywy charakter jego tradycji.

15 europejskich filmów z ostatnich 10 lat pokażemy w 5 sekcjach, których tytuły zostały zaczerpnięte z europejskiej klasyki filmowej:

Ziemia drży

Do utraty tchu

Straszne skutki awarii telewizora

Szepty i krzyki

Widmo wolności

Program uzupełniają 2 pokazy specjalne zrealizowanego w technologii 3D filmu Pina w reżyserii Wima Wendersa - w sobotę 10 września, godz. 22.00 oraz w niedzielę 11 września, godz. 22.00 w kinie Helios (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław).

http://11mff.nowehoryzonty.pl/pina

Program Funny Games EU został przygotowany przez zespół Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (Roman Gutek, Joanna Łapińska, Ewa Szabłowska, Magdalena Sztorc, Jan Topolski).

Projekcje Funny Games EU (z wyjątkiem Piny) odbywają się w nowo otwartym Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu (DCF, ul. Piłsudskiego 64a).

Filmy będą pokazywane z napisami polskimi i angielskimi.

informacja o biletach

Organizatorami Europejskiego Kongresu Kultury są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny i Miasto Wrocław, zaś współorganizatorem Komisja Europejska.

Co o tym sądzisz? Wypowiedz się na Forum NH!

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera