English
Seanse
27 lipca, 10:00
Pokazywany w Europejskie Debiuty Krótkometrażowe - fabuły 1 razem z:
Nigdy nie mów nigdy, Rachunek za nałóg, Spalony, Arthur, Zjazd, 69, Historia Illy Lips
  Metka
Czy chcesz obejrzeć ten film?
tak!niemoże
Zapisz
Udostępnij opis
Metki innych
zielone: 33
żółte: 30
czerwone: 54
debiuty = świeże spojrzenie
~ kefas.nienar
czemu nie
~ Liverpoolski
Europejskie Debiuty Krótkometrażowe - fabuły 1
91’
napisy: polskie i angielskie
Nigdy nie mów nigdy
Never Say Never / Nunca digas
Hiszpania 2011 / 18’
reżyseria: Juan Lahoz Rallo
scenariusz: Juan Lahoz Rallo
zdjęcia: Miguel Leal
montaż: Juan Lahoz Rallo
właściciel praw: Juan Lahoz Rallo
język: hiszpański
barwa: kolor

Opowieść o tym, jak nieoczekiwane zdarzenie może wpłynąć na życie dwojga ludzi. Dla jednej strony może być przyczyną radości, a w drugiej wzbudzać zastrzeżenia.

Juan Lahoz Rallo

Absolwent komunikacji wizualnej na Uniwersytecie w Madrycie. Ukończył również Wydział Sztuki i Technologii Uniwersytetu w Nowym Jorku. Pracował jako copywriter w agencji Contrapunto, a także jako grafik komputerowy w telewizji Antena 3. Po kilku latach pracy jako grafik zajął się reżyserią. Najpierw został asystentem reżysera, a później samodzielnym autorem programów telewizyjnych. Od 2004 roku w telewizji Antena 3 pełni funkcję dyrektora departamentu promocji.

Filmografia:

2011 Nigdy nie mów nigdy / Nunca Digas / Never Say Never (short)


Rachunek za nałóg
Adding up Addiction / Addition d’une addiction
Francja 2009 / 8’
reżyseria: Matthieu Mares-Savelli
scenariusz: Raphaël Samzun, Matthieu Mares-Savelli, Olivier Lefebvre
zdjęcia: Sylvestre Dedise
montaż: Matthieu Mares-Savelli
właściciel praw: Camarillaprod
język: francuski
barwa: kolor

Spotkanie grupy anonimowych alkoholików u jednej z pacjentek wywołuje wspomnienia z okresu, kiedy jej zachowanie było całkowicie zniewolone przez wyniszczający nałóg. W tym krótkim filmie sceny terapeutycznej teraźniejszości przeplatane są fragmentami alkoholowej przeszłości. Czasów, które odcisnęły swe piętno w umyśle kobiety, i pozostały w niej na zawsze.

Matthieu Mares-Savelli

Po ukończeniu dwóch kierunków na Paris Dauphine University i ESRA stworzył z dwoma partnerami w roku 2005 firmę producentką Camarilla. Przez pięć lat kierował serwisami internetowymi oraz produkcją reklam telewizyjnych. Tworzył również krótkie programy dla francuskich telewizji, co pozwoliło mu zdobyć doświadczenie techniczne i artystyczne jako scenarzysta i reżyser. W roku 2009 wyreżyserował swój pierwszy krótki film Rachunek za nałóg. Rok później zrealizował następny, Portrait a of Biped with Flexible Morals.

Filmografia:

2009 Rachunek za nałóg / Addition d’une addiction / Adding up Addiction (short)

2010 Portrait a of Biped with Flexible Morals (short)


Spalony
Offside / Abseits
Niemcy 2010 / 17'50’
reżyseria: Hannes Stoll
scenariusz: Thomas Achitz
zdjęcia: Chris Julian Dittmar, Daniel Böck
montaż: Florian Huber
właściciel praw: Hannes Stoll
język: niemiecki
barwa: kolor

Orientacja homoseksualna jest w filmie Hannesa Stolla ukazana jako problem. Świadomość społecznego ostracyzmu nie pozwala bowiem bohaterowi utworu – zawodnikowi drużyny piłkarskiej – pogodzić się z własną seksualnością skierowaną w stronę przedstawicieli tej samej płci. Hannes Stoll przedstawia społeczeństwo jako twór nietolerancyjny, który akceptuje jedynie jednostki „czyste”, podlegające prawom większości.

Hannes Stoll

Po ukończeniu szkoły w 2005 roku Hannes podróżował i koncertował ze swoim zespołem przez trzy lata. W tym czasie zdecydował, że chce połączyć swoje zainteresowania fotografią i muzyką, starając się w ten sposób uchwycić niezwykłe chwile. Dlatego też podjął studia reżyserskie w Medienakademie w Monachium w 2008 roku.

Filmografia:

2010 Spalony / Abseits / Offside (short)


Arthur
Francja 2010 / 8’
reżyseria: Serge Ramelli
scenariusz: Serge Ramelli
zdjęcia: Serge Ramelli
montaż: Serge Ramelli
właściciel praw: Alandra Films
język: francuski
barwa: kolor

Arthur Serge’a Ramelliego nie ma nic wspólnego ze słynnym Arturem Steve’a Gordona, w którym Dudley Moore w alkoholu topił smutki, ale i świętował radości. Ten Artur to okaz zdrowia. Wystarczy mu byle pretekst (na przykład spóźnienie), żeby pobiegać, poskakać po murach, przeskoczyć poprzeczki. Powód realizacji filmu był więc prozaiczny (kaskaderski popis), a jednak owe popisy oglądamy urzeczeni.

Serge Ramelli

Urodził się w 1970 roku. Pracował w branży reklamy internetowej, w 2005 roku zaś został fotografem. Jego specjalnością była fotografia cyfrowa. Zrealizował serię zdjęć pt. Paris Cinema ukazujących różne filmowe oblicza stolicy Francji. W 2007 roku rozpoczął pracę w tzw. reklamie instytucjonalnej dla różnych firm. W 2010 roku wyreżyserował swój pierwszy film akcji, Arthur, po to tylko – jak sam mówi – by się dobrze bawić. Obecnie realizuje komedię pt. 40.

Filmografia:

2010 Arthur (short)


Zjazd
Exit Road / Sortie de Route
Francja 2010 / 19'10’
reżyseria: Jonathan Hazan
scenariusz: Jonathan Hazan
zdjęcia: Matthieu-David Cournot
montaż: Katia Loisel-Potok
właściciel praw: Noodles Production
język: francuski
barwa: kolor

28-letni Saïd odnawia relacje ze swoim ojcem Kaddourem, który właśnie zakończył dziesięcioletni pobyt w więzieniu za zabójstwo żony. Wspólne spędzanie czasu podczas podróży autostradą niekoniecznie musi prowadzić do pojednania, którego tak oczekuje ojciec. Młody Saïd ma bowiem inne plany…

Jonathan Hazan

W 2005 roku ukończył studia w Ecole Supérieure d’Etudes Cinématographiques. Na planie filmowym pełnił różne funkcje, w tym m.in. asystenta reżysera, oświetleniowca, a także kierownika produkcji. Równolegle Jonathan Hazan pisał scenariusze i reżyserował filmu krótkometrażowe. W 2007 roku został wybrany przez festiwal w Grenoble do wzięcia udziału w warsztatach pisania. W 2008 roku uczestniczył w warsztatach ze skryptem do Zjazdu. Rok później został zatrudniony przez Les Films du Cygne do prowadzenia działu krótkich filmów.

Filmografia:

2010 Zjazd / Sortie de Route / Exit Road (short)


69, Historia Illy Lips
69, the Story of Illy Lips
Niderlandy 2010 / 20’
reżyseria: Miek Hoekzema
scenariusz: Miek Hoekzema
montaż: Magda Augusteijn
właściciel praw: Miek Hoekzema
język: angielski
barwa: kolor

Na ten krótki eksperyment filmowy składają się trzy tematyczne rozdziały poświęcone kolejno śmierci, seksowi i życiu. Niezależna od treści forma to konglomerat wzajemnie przenikających się fragmentów obrazów. Ich ruch, wraz z hipnotyzującym głosem narratora (w tej roli sama reżyserka), skutecznie mami zmysły wpatrzonego w ekran widza.

Miek Hoekzema

W roku 1999 ukończyła Wydział Sztuk Audiowizualnych na Akademii w Amsterdamie. Tytuł magistra sztuk pięknych zdobyła w 2004 roku w Sandberg Institute w Amsterdamie. Opublikowała dwa tomiki poezji (w 2004 roku – Knakstoelenzolensokkel, a w roku 2007 – Stroboscoop). W 2010 roku zrealizowała swój pierwszy krótki film (69, Historia Illy Lips). Aktualnie pracuje nad swoim drugim filmem pt. 38 Snotnose.

Wybrana filmografia:

2010 69, Historia Illy Lips / 69, the Story of Illy Lips (short)

Opracowanie: Patryk Tomiczek

Informacje o reżyserze

Moje NH
Strona archiwalna 11. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.nowehoryzonty.pl
Nawigator
Lipiec 2011
PWŚCPSN
181920 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu
 
KalendariumIndeks filmówMój planScena T-Mobile Music
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
festiwal@nowehoryzonty.pl
www.nowehoryzonty.pl
realizacja: Pracownia Pakamera